Katie long sleeve cashmere cardigan, black
Katie long sleeve cashmere cardigan, black
Katie long sleeve cashmere cardigan, black
Katie long sleeve cashmere cardigan, black
Katie long sleeve cashmere cardigan, black

Original Story

Katie long sleeve cashmere cardigan, black

365,00 €

Kashmirneuletakki on valmistettu 100% harjatusta kashmirista, joka tuntuu ylellisen pehmeältä ja näyttää hienostuneelta.

Etureunassa on kuusi siroa kangaspäällysteistä nappia, jotka tuovat viimeistellyn ilmeen.

Istutettu hihalinja antaa neuletakille ryhdikkään, jakkumaisen siluetin.

Kapeat neuloskäännökset hihansuissa ja helmassa sekä suora, hieman lyhyempi helma tekevät leikkauksesta modernin ja selkeän.

Avara, pyöreä pääntie laskeutuu kauniisti ja tekee neuletakista helposti yhdisteltävän erilaisten yläosien ja asujen kanssa.

100% kashmiria.

Suunniteltu Suomessa. Valmistettu Sisä-Mongoliassa, Kiinassa.

Malli on 177 cm pitkä ja hänellä on yllään koko S / 36-38. Tuotteen tarkemmat mitat löydät mittataulukkokuvasta.

Ennen kuin otat neuleen käyttöön, suosittelemme sen höyryttämistä höyryttimellä tai höyrysilitysraudalla, jotta neuleesta tulee pehmeä ja ilmava. Harjaa neule tämän jälkeen tasolla myötäkarvaan vaateharjalla, mikä auttaa pitämään pinnan huoliteltuna. Säännöllinen harjaus ja tuuletus raikastavat neuletta ja vähentävät pesutarvetta. Jos pesu on tarpeen, suositamme kuivapesua tai hellää käsinpesua luonnonkuiduille sopivalla pesuaineella. Säilytä neule viikattuna, jotta se säilyy kauniina pitkään.

Valmistaja: Original Story
Tuotenumero: 52112210-9999